Tanečníci ze Sokola Zbraslav
letos triumfovali

13. 12. 2021

Letošní taneční sezóna nebyla vůbec jednoduchá. Nejprve velkou část roku museli kvůli uzavřeným sportovištím i tanečníci ze sokolského oddílu KAT Zbraslav vyměnit taneční aktivity za fyzickou přípravu venku (běhání) nebo uvnitř (posilování). Některé taneční lekce probíhaly i online - zejména pro děti a mládež, a dokonce jsme jako motivaci uspořádali i online taneční soutěž pro děti v latinsko-amerických tancích.

A díky tomu všemu byl návrat na sportoviště a zejména do taneční formy mnohem snazší, než jsme čekali. Skoro všechny děti se k tanci vrátily! I mezi mládežníky došlo k urychlené práci na kondici a taneční formě, aby se dohnalo vše do MČR, které bylo odloženo z jara až na září. Zde nás nakonec nejlépe reprezentovali Josef Kuča s Danielou Šerákovou, kteří se ve standardních tancích probojovali až do finále a získali v obrovské konkurenci 6. místo!

Některé dospělé a seniorské manželské páry měly velkou výhodu, že mohly trénovat doma spolu i během lockdownu. Jedním z takto motivovaných párů byli i manželé Miloslav a Lenka Mareškovi (kategorie Senior II, tedy oba nad 40 let). Měli letos velký plán – trénovat na Mistrovství světa ve standardních tancích v Nizozemí a zavření sportovišť se jim extrémně nehodilo, obzvláště když jejich konkurence v zahraničí mohla většinou normálně trénovat. Možná právě proto se jim nakonec nepovedlo dostat se výš než naposledy, ale přesto nakonec 16. místo na MS ze 112 párů bylo skvělým výsledkem!

To však letos nemělo být vše. Miloš s Lenkou se letos rozhodli věnovat se více i latinsko-americkým tancům, pro které měli přece jen doma v obýváku více místa, a proto si dali letos za cíl zúčastnit se všech MČR, tedy ve standardu, v latině i v deseti tancích (kombinace standard + latina). A jak to nakonec na podzim dopadlo?

• ZLATO ve standardu
  • STŘÍBRO v latině a
  • ZLATO v deseti tancích!

A aby toho nebylo málo, v listopadu spolu se svými klubovými páry seniorské kategorie vytvořili družstvo a všichni se společně zúčastnili MČR družstev, odkud si odnesli další ZLATO! Co dodat? Snad jen, že vůle, motivace a naděje zůstávají velkou hybnou silou i v těchto těžkých chvílích. Držíme všem sportovcům palce, ať jsou zdraví a mohou se i nadále s láskou věnovat svému milovanému sportu!

Text: Lenka Šeráková