XVII. všesokolský slet má dotaci od Prahy
Sokol tak získal další důležitou podporu

27. 03. 2024

Česká obec sokolská získala další důležitou podporu pro nadcházející XVII. všesokolský slet. Zastupitelstvo hlavního města Prahy jednohlasně schválilo finanční příspěvek sletu a nad rámec této dotace i usnesení o podpoře dopravy účastníků sletového týdne v metropoli. Do sletu v ČOS také zůstane Marek Tesař, který začátkem března rezignoval na funkci ředitele Kanceláře ČOS. Do července zůstává členem sletového týmu a šéfem komunikačního týmu.

Pražské zastupitelstvo jednomyslně podpořilo slet neinvestiční účelovou individuální dotací v oblasti sportu, kterou navrhli radní Antonín Klecanda a Zdeněk Kovářík. Částka šest miliónů korun byla ještě doplněna usnesením o podpoře dopravy účastníků sletového týdne. Zastupitelé podporu schválili na čtvrtečním zasedání, které se protáhlo do ranních hodin.

„Vážíme si podpory magistrátu, za kterou zastupitelům děkujeme. Pro nás jde o signál, že je slet pro Prahu významný a největší sportovně-společenské akce si váží. Stejně tak jde i o signál, že je pro magistrát sport pro všechny jednou z priorit. Jsme přesvědčeni, což dokládá i ekonomická studie, že to je pro hlavní město i velmi dobrá investice," řekl Martin Chlumský, 1. místostarosta ČOS, dočasně pověřený vedením spolku.

Během sletového týdne, od 30. června do 5. července, se očekává, že Prahu navštíví až 20 000 účastníků. „Logistika dopravy je proto pro zdárný průběh akce zásadní, z toho pohledu je pražská podpora velmi vítaná," řekl Petr Svoboda, náčelník ČOS a předseda sletového týmu pro program.

Pro Českou obec sokolskou jde v krátké době o další dobrou zprávu. Minulý týden Národní sportovní agentura (NSA) potvrdila pokračování financování běžné činnosti spolku bez omezení a na slet zaslala vládou schválený významný finanční příspěvek. „Podpora NSA i Prahy je pro nás v současném náročném období hodně důležitá," řekl Chlumský.

Marek Tesař, který byl ve vedení Sokola přesně sedm let, rezignoval na vlastní žádost na post ředitele Kanceláře ČOS s odůvodněním velmi vyhrocené atmosféry ve spolku vůči odstoupivší starostce Haně Moučkové, která jej do Sokola přivedla. Na žádost současného vedení ale zůstane do sletu členem sletového týmu a vedoucím komunikačního týmu. Tato pozice mu byla jednomyslně schválena Předsednictvem ČOS. "Marek se výrazně podílí na komunikaci s partnery a státními institucemi. Jednání s nimi dotáhl do úspěšného konce i přes svůj odchod z pozice ředitele Kanceláře ČOS. Jsem moc rád, že se nám ho podařilo přesvědčit, aby do konce sletu zůstal členem organizačního týmu na externí bázi a pomohl nám s marketingem a komunikací. Jde o jednoho z nejlepších expertů v tomto oboru u nás," řekl Chlumský.

"Slet je akce, na které pracuji téměř tři roky, a moc mi záleží na tom, jak dopadne. A to je taky hlavní důvod, proč jsem přijal výzvu aktuálního vedení spolku k další spolupráci v rámci sletového týmu. Dalším důvodem jsou i dlouholetí partneři, kteří podporují náš spolek. V neposlední řadě je to i spolupráce s kolegy z komunikačního a sletového týmu ČOS, se kterými uděláme maximum pro úspěch dalšího nezapomenutelného sletu," komentoval své setrvání v Sokole Marek Tesař.