Začíná online hlasování v soutěži Hýbeme se hezky česky
Získejte hlas navíc svým pohybem

02. 06. 2022

Dnes startuje on-line hlasování v soutěži Hýbeme se hezky česky organizované společností Penny. Do soutěže se přihlásilo 729 sokolských oddílů, pro které můžete hlasovat na webové stránce projektu až do 29. června. V některých mikroregionech postupují týmy rovnou do finále, protože se tam přihlásily tři týmy nebo méně. Novinkou letošního roku je také hlasování pohybem. Počítá se každý ušlý nebo uběhnutý kilometr a finalisté v tom regionu, který jich v červnu dá dohromady více než 10 tisíc, se mohou těšit na odměnu 10 tisíc korun.

Až do 29. června můžete hlasovat pro svůj sokolský oddíl v soutěži Hýbeme se hezky česky. Z každé IP adresy lze v jednom dni hlasovat jednou, a to vždy od 0:00 do 23:59:59 hod.  Při otevření webové stránky bude hlasujícímu navrhnut pro hlasování Mikroregion, který lze změnit a hlasovat pro jiný.

Když do systému nahrajete informaci o tom, že jste předchozí den uběhli či ušli nejméně 1 kilometr, získáváte hlas navíc. U počtu kilometrů vyšším, než 25 km je nutné zaslat nejpozději 24 hodin před hlasováním na e-mail info@penny-sport.cz důkaz o pohybové aktivitě  (může jít o fotografii se snímkem mobilního telefonu či chytrých hodinek dokládající počet ušlých či uběhnutých kilometrů). Informace o přidělení druhého hlasu i přijetí počtu nahlášených kilometrů do součtu mikroregionu, bude zaslána mailem.

„Jsme rádi, že se do soutěže přihlásil tak velký počet sokolských týmů. V porovnání s loňským rokem je to nárůst o 20%. Zároveň nás těší, že jsme společně s Penny do principu soutěže přidali pohyb, který umožňuje získat hlasy navíc a ve finále i více peněz,“ říká ředitel Kanceláře ČOS Marek Tesař. „Nyní se můžeme ukázat a opravdu rozhýbat Českou republiku,“ dodává.

V některých regionech jsou týmy rovnou ve finále

V některých regionech se přihlásily 3 týmy či méně. V tom případě postupují do zářijového finále všechny týmy. Hlasující to zjistí tak, že v daném regionu bude uvedeno „Gratulujeme týmům v tomto regionu k přímému postupu do finále! Hlasujte pohybem a navyšte jejich výhru!“ V tom případě se „hraje“ o to, jestli v něm finalisté získá prémii 10 tisíc korun k odměně za umístění. Na tuto částku se mohou těšit v případě, že součet všech nahlášených kilometrů, které soutěžící uběhli či ušli, přesáhne 10 000. Sčítají se údaje nahlášené za daný Mikroregion, nikoliv za týmy samostatně.