Znovuzrození sokola
V Emauzích bude k vidění příběh obnovy sochy pro Sokol Nusle

13. 03. 2023

V opatství Emauzy bude měsíc vystavena obnovená socha sokola, pro T. J. Sokol Nusle, kterou vytvořil sochař Petr Holub a restaurátor Karel Holub. Původní socha byla stržena nacisty za okupace v roce 1941. Výstava potrvá do 30. dubna.

V úterý 14. 3. od 18:00 bude ve výstavní síni Opatství Emauzy v Praze zahájena výstava "Znovuzrození sokola", která dokumentuje postup prací na obnově sochy sokola, který byl původně na budově T. J. Sokol Nusle. Restaurátor Karel Holub a sochař Petr Holub představí příběh rekonstrukce sochy, ze které se po zásahu nacistů v roce 1941 dochovaly jen drápy držící činku.

Na náklady spojené s tímto krásným záměrem vyhlásil T. J. Sokol Nusle sbírku, na kterou je možno přispět. Transparentní účet Fio Banka má číslo účtu 2701519058/2010. Slavnostně by měl být vynesen v roce 2025, kdy T. J. Sokol Nusle oslaví 100 let od otevření své sokolovny, na které byl dravec - symbol našeho spolku - umístěn. Kde bude vystaven po skončení výstavy v Emauzích, se aktuálně řeší.

O tématu již vysílala Česká televize v pořadu Z metropole

Podívejte se na reportáž z 5. listopadu