Jedete na výlet, na dovolenou a hledáte ubytování? V sokolských objektech si vyberete - sokolovny, hostely, chaty, ubytovny, kempy i sportovní areály. K hledání Vám pomůže tento odkaz: SOKOLSKÉ UBYTOVÁNÍ.

Jak správně cvičit klik

Klik je jeden ze základních posilovacích cviků, vhodných pro všechny věkové kategorie i pro různě pokročilé cvičence. Je zaměřen především na prsní svalstvo, tricepsy, břišní svaly a v menší míře i na bicepsy. Cvik lze změnou polohy rukou různě obměňovat a tím měnit zatížení jednotlivých svalů. Kliky jsou základním cvičením v atletice, obecně tělesném rozvoji a vojenském fyzickém tréninku.

S klikem se zkrátka setkal každý, kdo někdy sportoval. Dělal ho však správně? Odpověď najdete v našem videu ze seriálu #cvičímsesokolem. Ukážeme vám správné provedení kliku a návod, čemu se vyhnout, aby cvik spíše nuškodil.