Česká obec sokolská

V polovině září, 16. až 18. září 2022, se uskutečnil Tyršův Děčín. Sokolové tak oslavili 190 let od narození místního rodáka Miroslava Tyrše a 160 let od založení spolku. Během nabitého třídenního programu byla odhalena i Tyršova lavička poblíž sochy spoluzakladatele Sokola.

Proběhl oblíbený závod Sokol Raptor, pódiové skladby, stezka odvahy pro děti, ples na zámku, pietní akt a průvod městem. Sokolové tak předvedli pestrou škálu své činnosti, pohyb v mnoha podobách a vzdali holt jednomu ze svých zakladatelů.

„Tyršův Děčín jsem si nesmírně užila a věřím, že i všichni ostatní. Byla to mimo jiné i příležitost potkat spoustu milých lidí. O víkendu v Děčíně panovala skvělá atmosféra, zejména na plese," říká starostka ČOS Hana Moučková.

Do Děčína se sjeli sokolové z celé republiky. Nechyběli zástupci župy Karlovarské a krásné pódiové skladby předvedli třeba sokolové z Opavy. Řada z nich se zúčastnila i nedělního pietního aktu.

„Věřím, že se na nás Miroslav Tyrš teď dívá, že nám fandí a že se mu to, co vidí, líbí. I po 160 letech tu stojíme ve stejných sokolských krojích, jako nosil on," řekl před zahájením pietního aktu Michal Burian, vzdělavatel ČOS.

Kromě sochy na Smetanově nábřeží má pod zámkem také novou lavičku. Ta je vyřezaná ze dřeva a je na ní vyrytý rok 1862 – tedy rok založení Sokola a symbolicky na ní sedí sokol.

Navíc si všichni účastníci mohli z Děčína odnést i speciální razítko, které pro tuto příležitost připravila Česká pošta. 

 

Na FOTKY z Tyršova Děčína 2022 se můžete podívat na Facebooku ČOS nebo ZDE.

Mapa

Fotky

Newsletter

Generální partneři

Hlavní partner

Hlavní mediální partneři

PARTNEŘI

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace