T. J. Sokol Jihlava

Historie Sokola Jihlava sahá až do roku 1892. Takže letos oslaví 130 let!
V prostorách současné sokolovny jsme od roku 1935. I v současnosti se Sokol Jihlava snaží navázat na hodnoty Sokola, jakými jsou demokracie, vlastenectví, komunita, kultivace těla i ducha prostřednictvím sportu a kultury. Naší dominantou je všestrannost a nesoutěžní sportovní aktivity, kde zábavnou formou vedeme naše cvičence k lásce k pohybu. Sledujeme současné trendy, vzděláváme se a naším cílem je nabídnout možnost pohybu pod profesionálním vedením úplně pro každého, bez ohledu na věk či výkonnost. Pohyb je pro nás způsob života a radost. Sokol Jihlava provozuje od roku 2011 alternativní pohybové divadlo DIOD a od roku 2021 i vlastní kavárnu Sokolovna.

O sále DIOD

Multižánrový sál vznikl v roce 2011 rekonstrukcí kina Sokol, které bylo od počátku součástí budovy jihlavské sokolovny. V rámci vlastní dramaturgie se soustředíme na projekty tanečního a pohybového divadla (především nový cirkus), činohru, hudební koncerty, filmové projekce, přednášky a představení pro děti. V rámci pronájmů se pak u nás realizují aktivity jihlavských kulturních aktérů jako je třeba soubor De Facto Mimo nebo Základní umělecké školy. DIOD je také koproducentem celé řady projektů například divadelní dílny Divadlo na Staré plovárně.

Podívejte se na detaily o Sále Diod

Seznam oddílů

Sport Předškoláci Předškolačky Žáci Žákyně Dorci Dorky Muži Ženy Senioři Seniorky
Všestrannost ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO