Bazén v Tyršově domě bude o prázdninách uzavřen

V letních měsících (červenec–srpen) bude uzavřen plavecký bazén v Tyršově domě. Naposledy před prázdninami je bazén pro veřejnost otevřen poslední červnový víken (29.–30. 6). Termín předpokládaného otevření po letní přestávce je o víkendu na přelomu srpna a září, tedy 31. 8. a 1. 9. 2019

V čele ČOS zůstává starostka Hana Moučková, sokolové začínají připravovat XVII. všesokolský slet 2024

Nové vedení České obce sokolské, strategie dalšího rozvoje hnutí a zahájení příprav XVII. všesokolského sletu 2024. To jsou nejdůležitější výsledky víkendového jednání 12. sjezdu jedné z nejtradičnějších českých organizací v pražském Tyršově domě.

Česká obec sokolská se loučí se sportovní legendou Zdeňkem Remsou

V sobotu 22. června 2019 opustil sokolské řady bratr Zdeněk Remsa – člen Sokola Studenec, sportovní legenda ČOS.

Starostka ČOS uctila památku padlých parašutistů

Jako každým rokem, i letos se před kostelem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze, na místě posledního hrdinského odporu sedmi parašutistů z akce Anthropoid, Silver A, Bioscop, Out Distance a Tin, konala pietní akce, jíž se zúčastnila rovněž starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Červnové vydání časopisu Sokol

Závěr cvičebního roku je zde – ještě předtím, než se rozjedete na prázdniny a dovolené, se můžete seznámit s bohatým děním v Sokole, které zaznamenává červnové vydání časopisu Sokol. To tentokráte vychází již v polovině měsíce.

12. sjezd ČOS bude volit nové vedení Sokola

O víkendu 22.–23. června se v Tyršově domě v Praze uskuteční 12. sjezd České obce sokolské. Vedle hodnocení uplynulého tříletého funkčního období a přijetí cílů a úkolů na období nadcházející bude sjezd volit vedení České obce sokolské – starostu ČOS, místostarosty ČOS, členy Předsednictva ČOS a rovněž některé z komisí.

Kámen zmizelých na Končinách připomene poslední pobyt radisty Jiřího Potůčka

Radista z výsadku Silver A Jiří Potůček-Tolar by se 12. července letošního roku dožil sta let. Osud mu však nedopřál oslavit ani 23. narozeniny. Jemu a dalším šesti popraveným sokolům ze sokolské odbojové skupiny S 21 B budou 7. července letošního roku věnovány první sokolské Kameny zmizelých (Stolperstaine) v Královéhradeckém kraji.

Ve finále Přeboru ČOS ve sportovní všestrannosti uspěly Milevsko, Příbram, Brno I, Písek a Ořechov

Na 165 závodníků a závodnic z 23 sokolských žup o víkendu 8. a 9. června soutěžilo o titul Přeborníka ČOS ve sportovní všestrannosti pro starší žactvo, dorost a dospělé. Vzhledem k velkému zájmu o účast se soutěžilo na třech místech v Praze.

Přebor ČOS ve sportovní všestrannosti čeká velké finále

Hned několik pražských sportovišť obsadí o víkendu 8. a 9. června sokolové. Česká obec sokolská totiž uspořádá finále svého Přeboru v sportovní všestrannosti. Jedná se o jeden z nejtěžších druhů závodů, který kombinuje atletiku, gymnastiku a plavání. Disciplíny tohoto náročného víceboje jsou rozloženy do dvou dnů.

Do letošního ročníku Move Week se zapojí 69 sokolských jednot

Již tento týden začíná celoevropský projekt Move Week, do kterého se v minulých letech zapojilo 3,5 milionu účastníků z 38 zemí v Evropě a v Latinské Americe. Česká obec sokolská se do projektu zapojuje již od jeho prvního ročníku a zájem o tyto akce mezi sokoly rok od roku roste.

Všechny aktuality

<<  Srpen 2019  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více