10. 06. 2023

Na výlet k prameni Odry 2023

Zveme všechny příznivce pobytu v přírodě, kamarády i jejich rodinné příslušníky na výlet k prameni řeky Odry.
Akce se koná v rámci projektu ČOS Sokolské prameny, který poukazuje na význam vody pro krajinu, přírodu i člověka.
Termín: sobota 10. 6. 2023.
Setkání účastníků akce u pramene plánováno na 11-12:00 hod.
Doprava: individuální či skupiny po individuální domluvě.
Doporučené trasy: na kole z Olomouce přes V. Bystřici cca 25 km pěšky z parkoviště v Kozlově po naučné stezce necelé 2 km (cca 30 min). Vhodné i pro kočárky. Odkaz na „mapy.cz“: https://mapy.cz/s/cosujoreru Pramen se nachází ve vojenském prostoru, kde lze vstupovat pouze o víkendu po značených cestách.
Program: doprava na místo individuální. Na místě v 11:30 hod. krátké povídání k projektu a prameni řeky, předání upomínkových předmětů, společné foto.
Návrat individuální.
S sebou: dobrou náladu, oblečení odpovídající aktuálním podmínkám, něco dobrého k snědku, pití.
Kontakt, dotazy: Jan Nemrava, jnemrava@sokol.eu, tel.: 724 842 719
Jedná se o zcela volně organizovanou akci pro členy Sokola, ASPV, ale i nečleny a rodinné příslušníky. Jde hlavně o dobrý pocit z pobytu v přírodě, poznání nového místa a překvapení, kolik kamarádů se nás sejde.
Těšíme se na viděnou.
Jan Nemrava, Martina Michalíková