25. 06. - 26.06. 2022

Noc sokoloven

Rok se s rokem sešel, konec školního roku a začátek prázdnin se blíží a s tím také další Noc sokoloven v naší obci. Jak vypadaly předchozí ročníky 2019, 2020 a 2021? Můžete se podívat, ale nejlepší bude rovnou přijít letos!

Do této akce se zapojilo přes 150 sokolských jednot. Pokud zrovna nebudete v Sobotovicích, můžete zkusit, zda-li nebude Noc sokoloven pořádat i jednota ve vaší blízkosti a to na seznamu přihlášených jednot.

Začínáme v sobotu 25. června 2022 od 18:00 hod. A na co se můžete těšit? Letošním tématem je tělocvičné názvosloví, které je v češtině světovým unikátem. Pochází od zakládajícího br. Tyrše a používá se dodnes a nejen v sokole. Je velmi propracované a můžeme pomocí něj klidně skládat písmena, například vzpor vzadu sedmo skrčmo. Kdo uhádne, které písmeno takto vznikne pohledem na cvičence z boku?

V rámci Noci sokoloven vám předvedeme některé skladby, které jsme si zacvičili v neděli 12. 6. 2022 na stadionu při zdařilé akci Sokolské Brno. Fotografie z této akce jsou k dispozici například na Facebooku České obce sokolské nebo župy Jana Máchala.

Poté začne zábava v maskách, pro děti budou připraveny tance, soutěže, jedlé odměny a spousta zábavy. Chybět nebude ani malování na zeď temperovými barvami. Po maškarním plese si může každý opéct špekáček. Táborákem ale nekončíme, bude možné opět přespat a strávit tak noc v sokolovně (spacák vlastní) nebo ve stanu (stan též vlastní). Ráno bude zajištěna snídaně, a pak se kolem deváté hodiny rozloučíme.