28. 10. 2023

Sokolský běh republiky - 2023 - Komárov

V Komárově se opět poběží!

Hlavní závod - trasa 5 km - start ve 14.00 hod.

Dětské závody - kategorie "Děti do 8 let"; "Děti 9 - 14 let" - trasa o délce 1 km - start ve 12.30 hod.

SBR 2023 v Komárově je minulostí...

Komárov se i v letošním roce přidal k pořadatelům SBR. Do hlavního závodu, který byl „celostátně“ odstartován ve 14:00 hod., se na start postavilo 38 závodníků, z toho 20 žen a 18 mužů. Nejrychleji trať měřící 4,9 km zaběhli David Šilhák a Simona Kašparová. Hlavnímu závodu předcházely i dva starty dětského závodu, kde běželo 23 dětí. Jako první závodily „starší“ děti (2 chlapci a 6 děvčat), poté děti do osmi let (10 chlapců a 5 děvčat). Na trati dlouhé 1,1 km byli nejrychlejší v kategorii starších Vašek Sýkora a Markétka Chvátalová, ve druhé kategorii zvítězili sourozenci Nikolka a Kubík Prokopovi. Občas na běžce shora nakouklo i sluníčko, po většinu závodu byla ale zatažená obloha, ale naštěstí bez deště. Mezi nejmladším a nejstarším účastníkem Sokolského běhu republiky bylo 69 let!  Dle ohlasů účastníků se akce zdařila. O zajištění zdárného průběhu se postaralo 25 komárovských sokolů.

Z online přihlášených na start nedorazily dvě běžkyně - jedna z hlavního závodu a jedna z dětského.