Česká obec sokolská

Sokol Komárov převzal ocenění
za vítězství v Sokolské kapce krve

26. 02. 0020

Celkem 33 litrů krve darovali dobrovolní dárci se Sokola Komárov v rámci projektu Sokolská kapka krve v roce 2019. Celkem 28 dárců uskutečnilo 75 odběrů.

Ocenění pro nejlepší jednotu Sokolské kapky krve za rok 2019 na valné hromadě Sokolské župy Jungmannovy převzal starosta jednoty bratr Bohumil Ernesta a také osm z 28 komárovských dárců. Ti si odnesli o krásné odznaky, které od letošního roku dostanou všichni dárci, kteří se do Sokolské kapky krve zapojí. 

"Projektu Sokolská kapka krve si moc vážím, myslím, že dárci krve zaslouží náš velký obdiv a poděkování za to, že nezištně pomáhají druhým. Moc ráda jsem Tělocvičná jednota Sokol Komárov předala ocenění pro nejlepší jednotu v Sokolské kapce za loňský rok a krásné odznaky pro dárce. A vůbec nezáleželo, že jde o moji domovskou jednotu, radost bych měla stejnou kdekoliv jinde. Děkuji!" uvedla starostka České obce sokolské Hana Moučková, které jednotě předala i věcný dar pro vítěze projektu - poukaz na 10 tisíc korun do sokolského e-shopu. 

Sokolská kapka krve - dárci Komárov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do Sokolské kapky krve, projektu, který si klade za cíl rozšířit povědomí o nutnosti dárcovství krve nejen mezi sokolskou veřejností a získat nové dárce krve,  se vloni zapojilo 230 dárců z 59 jednot, kteří při 606 odběrech darovali asi 270 litrů krve. Za vítězným Komárovem se umístil Sokol Opočno (12 dárců, 36 odběrů) a Sokol Příbram (10 dárců, 29 odběrů).

Newsletter

Generální partner

Generální partner projektu
Se Sokolem do života

Hlavní mediální partneři

Hlavní partner

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

PARTNEŘI

Partnerské organizace