24. 04. 2024

Pohádka o námořníkovi

Soubor dětského černého divadla Falcon tvoří děti a mládež oddílu všestarnnosti žactva a dorostu Sokola Valašské Meziříčí. Jeho činnost vychází ze stylu nového cirkusu, přičemž využívá principy černého divadla. Představení se skládají z akrobacie, žonglování, cvičení s náčiním, silové gymnastiky a někdy i ohňové schow. Používání UV aktivních pomůcek a kulis vytváří  atmosféru iluze a podněcuje dětskou fantazii. V rámci cvičení všestrannosti nacvičili děti představení s názvem Pohádka o námořníkovi.

Děj pohádky začíná mezi námořníky. Jejich loď se ocitá v boři, jeden námořník spadne do rozbouřeného oceánu a dostane se  na pustý ostrov. Zachránit se chce na papírové lodičce, ale dostane se pod vodní hladin, kde se setká s vodními vílami a s mořskou panou. Všechno dobře dopadne, námořníka zachrání potápeč a tak se dostane zpět mezi kamarády zpět na svou loď.

Kontakt na organizátora

Jana Rosáková