23. 06. 2023

9. Noc sokoloven 2023

Už podeváté se veřejnosti otevřou brány sokoloven. Česká obec sokolská pořádá tradiční Noc sokoloven v pátek 23. června a letos se zapojilo více než 130 jednot. Součástí programu jsou prohlídky, ukázky sportů i kulturní program pro děti i dospělé a sokolské písně, které jsou tématem aktuálního ročníku. Zábava zaručena a vstupné žádné!

N
oc sokoloven je celorepublikovým dnem s historií a architekturou Sokola s cílem seznámit veřejnost s tím, jaké architektonické poklady skrývají budovy v centrech měst a obcí. Základem jsou prohlídky a sportovní a kulturní program pro malé i velké.

Noci sokoloven je možné navštívit po celé republice, ve velkých městech i v malých obcích. Sokolovny se otevřou například v Praze, Brně, Olomouci, Třemošné, Kamenném Újezdu, Holicích, Ústí nad Labem, Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi, Přerovu, Prostějově či v Sobotce. Seznam zapojených sokoloven naleznete na webu https://sokol.eu/projekt/noc-sokoloven.eu

Tématem letošní 9. Noci sokoloven jsou sokolské písně. Možná se zeptáte, proč zrovna písně? K našemu hnutí patřily neoddělitelně od samého počátku. Vzdělavatelský odbor ČOS připravil zpěvníček s výběrem tří nejslavnějších sokolských písní: Lví silou, Hoj vzhůru, pestrý sokole a Spějme dál (Pozn.: Za poskytnutí nahrávek z gramofonové desky Sokolské pochody děkujeme hudebnímu vydavatelství Supraphon.)

Noc sokoloven 2023