Česká obec sokolská

Přípravy na slet pokračují
o víkendu se bude nacvičovat skladba pro celou rodinu

23. 02. 2023

Přípravy na XVII. všesokolský slet jsou v plném proudu. I o tomto víkendu se do Tyršova domu sjedou župní vedoucí, kteří budou tentokrát nacvičovat skladbu S tebou mě baví svět. Bude to v pořadí 5. skladba se kterou se cvičitelé seznámí. V sídle ČOS se již nacvičovaly skladby Sokolhraní, Fitness, V rytmu srdce a Babí léto.

Tyršův dům - sídlo České obce sokolské - se v sobotu 25. února stane místem, kde budou dokola znít písně z komedie století S tebou mě baví svět. Bude se nacvičovat choreografie stejnojmenné skladby pro XVII. všesokolský slet v roce 2024. Právě písně z komedie století zvolil autorský kolektiv Jana Rosáková, Jana Vlčková, Karolína Vlčková a Matyáš Vlček jako ústřední motiv své skladby pro XVII. všesokolský slet. A stejně tak ji pojmenoval.

„Část našeho týmu již dělala skladbu pro minulý slet, a jelikož to byla skvělá a nezapomenutelná zkušenost, chtěli jsme si to zopakovat. Impulzem pro konkrétní podobu byl dotaz z náčelnictva, zda bychom jako rodina neudělali mezigenerační, rodinnou skladbu. Nešlo tedy nesáhnout po slavné rodinné komedii století S tebou mě baví svět režisérky Marie Poledňákové,“ uvedl autorský kolektiv na dotaz, co je motivovalo k tomuto tématu. Více informací si můžete přečíst na stránce věnované této skladbě.

Nácvičné srazy jsou určeny pro župní vedoucí skladeb, kteří pak své zkušenosti budou předávat cvičitelům v tělocvičných jednotách. Cvičitelé pak metodicky povedou nácviky cvičenců, kteří budou na XVII. všesokolském sletu cvičit.

Další termíny nácviku v Tyršově domě: 

(po kliknutí na název skladby se dočtete více informací a můžete se podívat i na záznam z pracovního předvedení dané skladby):

4. 3. Před kamerou
5. 3. Čarodějky
11. 3. Rocková symfonie - tato skladba bude předvedena již letos v létě a to na Gymnaestrádě v Amsterodamu. Proto ji cvičenci již pilně trénují. Celkově ji bude cvičit 500 sester a bratrů.
Moravského nácviku o víkendu 20. - 22. ledna 2023 se účastnila polovina z nich. Tento nácvik neunikl pozornosti médií. I vy se můžete podívat, co je zaujalo: 
Události ČT ->  ze soboty 21. ledna
ČT 24 -> reportáž začíná v čase 15:21 a trvá 8 minut
idnes.cz -> Starší i mladí pohromadě. Sokolové cvičí čínský obrazec na světovou přehlídku

12. 3.  Leporelo
18. 3. Jdi za štěstím
1. 4. Čmeláčci
2. 4. Mravenci

Čtyři skladby již vedoucí nacvičili

První nácvičný sraz měla v sobotu 11. února skladba Sokolhraní, druhou byl nedělní nácvik župních vedoucích skladby Fitness, kterého se účastnila i Česká televize. Na zpravodajském kanále ČT24 vysílala živý vstup (11:03h) z nácviku i souhrnnou reportáž (Zprávy ČT 24 začátek v čase 18:16h). 
O týden později - tedy o víkendu 18. a 19. února to byly skladby V rytmu srdce a Babí léto.

 

Galerie

Fotky

Newsletter

Generální partneři

GENERÁLNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNER

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

PARTNER

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace